24 GODZINY
WCZORAJ DZIŚ JUTRO

OAZA SPOKOJU

W każdym tygodniu są dwa dni, o które nie powinniśmy się martwić. Dwa dni, które powinniśmy zachować wolne od napięć i obaw.
Jednym z tych dwóch dni jest WCZORAJ za wszystkimi jego błędami i zmartwieniami, ze wszystkimi cierpieniami fizycznymi i duchowymi. Wczorajszy dzień jest już poza naszą kontrolą. Wszystkie pieniądze tego świata nie wrócą już wczorajszego dnia. Żadnego z naszych czynów nie możemy już unieważnić. Nie cofniemy już żadnego z wypowiedzianych słów. WCZORAJ JUŻ MINĘŁO!
Drugim dniem, o który nie powinniśmy się martwić jest JUTRO ze wszystkimi swymi niebezpieczeństwami i ciężarami, wielkimi obietnicami i niewielkimi rezultatami. Także JUTRA nie możemy bezpośrednio kontrolować.
JUTRO wzejdzie słońce w całej swej krasie, a może tylko za zasłoną chmur. Ale jedno jest jasne: Na pewno wzejdzie ! Lecz do chwili, nim wzejdzie, nie powinniśmy się o jutrzejszy dzień martwić, ponieważ się jeszcze nie narodził. 
A więc pozostaje jeden dzień – DZISIAJ! Każdy człowiek jest w stanie rozwiązać problemy tylko jednego dnia. Załamujemy się dlatego, że ty i ja ciężar tych dwóch wieczności – WCZORAJ i JUTRO – łączymy.
Do szaleństwa prowadzą ludzi żal i pokuta za to, co zdarzyło się WCZORAJ, lub obawa o to, co przyniesie JUTRO.
WŁAŚNIE DZIŚ
1. Właśnie dziś chcę spróbować przeżyć ten dzień dobrze. Nie pragnę natychmiast rozwiązać problemu, który pojawi się w moim życiu. Mogę coś robić przez 24 godziny, ale bałbym się cokolwiek czynić, gdybym wiedział, że przyjdzie mi to spełniać przez całe życie.
2. Właśnie dziś chcę być szczęśliwy. Większość ludzi jest szczęśliwa, o ile naprawdę chce być szczęśliwa.
3. Właśnie dziś chcę kierować się rzeczywistością, a nie postępować według własnych życzeń. Chcę przyjąć swój los takim, jaki nadchodzi i według niego postępować.
4. Właśnie dziś chcę spróbować umocnić swego ducha. Chcę uczyć się i zrobić coś pożytecznego, chcę przeczytać coś, co zmusi do wysiłku, coś, co zmusza do myślenia i koncentracji.
5. Właśnie dziś chcę ćwiczyć swoją wolę na trzy sposoby:
- chcę uczynić komuś coś dobrego, lecz jeśli on to zauważy, to ten uczynek się nie liczy;
- chcę zrobić co najmniej dwie rzeczy, których nie lubię, tylko po to, by siebie sprawdzić;
- w przypadku, gdy moje uczucia zostaną urażone, nikomu nie dam tego odczuć;
6. Właśnie dziś chcę sprawiać dobre wrażenie. Chcę wyglądać jak najlepiej. Chcę ubrać się schludnie, mówić cicho, uprzejmie postępować. Nie chcę nikogo poprawiać, tylko siebie samego.
7. Właśnie dziś mój program ma być stały. Lecz nie muszę dokładnie według niego postępować. Tylko dwa zła chcę mieć na uwadze: pośpiech i niezdecydowanie.
8. Właśnie dziś chcę mieć spokoje pół godziny dla siebie, żeby się zrelaksować. W tym czasie spróbuję przyjrzeć się dokładnie swemu życiu.
9. Właśnie dziś chcę nie obawiać się. Chcę nie bać się doznawania rozkoszy i piękna. Chcę uwierzyć, że świat odda mi to, co ja mu ofiaruję.
DZIŚ JEST OWYM JUTREM, 
O KTÓRE MARTWILIŚMY SIĘ WCZORAJ
Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych